kompaktní špryc ( maltová stěrka ) pro aplikaci hydroizolace , vnitřní VD systém ve sklepě
Izolační nátěry a stěrky

Izolační nátěry (nástřiky) a stěrky se používají k prodloužení životnosti sanačních omítek.

Stěrky se dají rozdělit na dvě odlišné kategorie, stěrky které použijeme pod sanační omítky a stěrky na omítky:

Pod omítky

  • Protisolný nátěr (nástřik)

Protisolný nátěr (nástřik) se aplikuje před provedením sanačních omítek štětkou, případně nástřikem a to přímo na osekané a začištěné zdivo nebo zhotovený zavadlý sanační postřik (podhoz), na který se omítne kvalitní sanační omítka. Tato stěrka neuzavře povrch zdiva, pouze zabrání dalšímu pronikání zbytkové vlhkosti ze zdiva do nově zhotovených sanačních omítek včetně pronikání solí. Tím ji značně ochrání před znehodnocením a několikanásobně prodlouží její životnost.

  • Hydroizolační bitumenová stěrka

Bitumenové stěrky lze použít pro izolaci základů, vnějších i vnitřních ploch podzemních konstrukcí a pro izolaci všech vodorovných i svislých ploch. Tyto stěrky se aplikují jako bezešvá hydroizolace, se kterou není problém snadno a s minimálním rizikem následných poruch izolovat i členité plochy. Ochranný účinek stěrek je naprosto srovnatelný s asfaltovými pásy a lze je použít jako ochranu proti zemní vlhkosti, netlakové nebo i tlakové vodě (i agresivní), a dokonce i proti radonu.

Výhody této stěrky jsou ve vysoké flexibilitě, vynikající přilnavosti ke všem povrchům a stálé pružnosti.

 

 

Na omítky

Další možností jak ochránit životnost sanačních omítek je hydrofobní nátěr  aplikovaný na finální fasádní nátěr, který musí být paropropustný, vhodný pro sanační systémy, tj. silikátová nebo vápenná fasádní barva. Dojde tak k hydrofobizaci povrchu, který se tím stává vodoodpudivým, ale nikoliv uzavřeným. Tento hydrofobní nátěr je bezbarvý a tak prakticky nezmění barevnost fasádního nátěru, ale co je důležité, nesníží jeho paropropustnost – prodyšnost sanačního systému. Při vysoké relativní vlhkosti ovzduší, při deštích nebo tání sněhů nepronikají tyto tekutiny do omítek z vnější strany. Tento hydrofobní ochranný nátěr se aplikuje do výšky zatěžované těmito vlivy případně výšky soklu.

Rychlá poptávka