Zdravim-zakúpil som si u vas 10l-crem-aquastop plus rucnu tlakovu pistol… po naplneni pistole vasim kremom mi zial vobec krem nepretlaca cez kovovu trubicku ktoru som mal pribalenu. krem vytieka uplne naopak cize plniacu cas tuby neviete mi vtomto poradit?vobec mi to nejde dakujem za odpoved

Dobrý den. Pošlete mi Vaše tel. číslo a já Vám vše vysvětlím. Je to velmi snadné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz  – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 603 589 130
Email: info@kremova-injektaz-zdiva.cz

—————————————————————————-

Dakujem pekne, uz som na to prisiel a vsetko je v poriadku a este otazocka kedy by mohli byt po ukonceni injektaze viditelne stopy…v akom casovom intervale by mohla stena vyschnut?  Dakujem pekne a pekny den zelam.

—————————————————————————–

Dobrý den. Tak to je jsem opravdu rád, že jste problém s aplikační pistolí vyřešil. Izolace ve zdivu bude vznikat několik dnů. Po úplném ,,ztracení ,, injektážního krému AquaStop Cream z vrtů do zdiva, tj. po svém nasycení do pórů a i těch nejjemnějších kapilár zdiva vznikne celistvá, kompaktní clona zabraňující vzlínání vlhkosti ve zdivu. V tomto momentě začne zdivo postupně vysychat. Trochu paradoxně, ale je to zákonitá chemická vlastnost (reakce) silanových vysocekoncentrovaných krémů, čím je zdivo více zavlhlé, tím rychleji clona vzniká, ale  zároveň také záleží na druhu stavebního materiálu, ve kterém jste provedl injektáž, na teplotě atd. Takže první čas je od injektáže do vzniku kompaktní clony. Tato doba se pohybuje okolo (spíše max.)  14 dnů. Po uplynutí této doby je kapilární vzlínající vlhkost  přerušena. Od tohoto momentu začne zdivo postupně vysychat. Ale i na dobu vysychání zbytkové vlhkosti ve zdivu mají vlivy různé faktory, jako je okolní teplota, relativní vlhkost vzduchu vnitřní i venkovní, druh zdiva a zejména jeho tloušťka, zda je zdivo zbavené omítek, atd.  Ale pokud bych Vám měl odpovědět na Váš dotaz v časovém předpokladu (plus minus) , první znatelné známky vysychání by se měly objevit již za měsíc od provedené sanace vlhkého zdiva injektáží. Kdy dojte k úplnému vyschnutí zdiva Vám opravdu nedokážu odpovědně napsat, jelikož nemám dostatek informací. Rychlost vysychání zdiva ovlivňují více či méně různé faktory, které neovlivníme. Je to zejména počasí (zaplať pánbůh), ale co ovlivnit můžete je  jak budete větrat, případně topit, atd. Ale myslím, že Vám neříkám nic, co byste nevěděl či nepředpokládal. Takže teď jen obecně a stručně. Kdy začne zdivo postupně vysychat jsem již popsal. K úplnému vyschnutí zdiva dochází v řádu několika měsíců. Někdo tvrdí až roku, či roků. To je samozřejmě nesmysl. Předpokládám, že nejpozději v létě by mělo být zdivo suché. To znamená suché nejen na povrchu, ale v celé své tloušťce.

 S přátelským pozdravem

 Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

Váš specialista na Injektáže a Sanace vlhkého zdiva.