Dobrý den. Vlastním starý zděný dům, kde již asi nefunguje lepenkové podřezání. Uvažuji o injektáži zdiva. Nikde jsem se ale nedočetla, ani ve Vaší poradně, zda je třeba provrtat celou zeď. Tedy zda i v interiéru jsou patrny díry po vrtání. Pokud se nedá pracovat pouze z vnější strany zdiva, je to záležitost všech místností? rozumím tomu dobře? Děkuji za odpověď. Eva Macháčková

Dobrý den paní Macháčková. U systému AquaStop Cream se vždy vrtá na celou tloušťku zdiva mínus cca 30 mm – 40 mm. Takže nikoliv skrz zdivo. U zdiva např. v tl. 450 mm se vrtá na hloubku vrtů 420 mm. Vždy vrtáme z jedné strany zdiva. U obvodového zdiva je dokonce výhodnější vrtat z venkovní strany (lépe zainjektované rohy apod.) a u vnitřního zdiva buď zleva a nebo zprava, neboli z jedné nebo druhé strany. Jinak tato informace je dostupná v Poradně v mnoha a mnoha dotazech a odpovědích, jen je potřeba trochu trpělivosti. Technologický postup systému AquaStop Cream je uveden na více stránkách našeho webu i např. na našem ukázkovém videu provedení viz https://www.youtube.com/watch?v=_SLn1rA_yVM .
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Váš specialista na Sanace vlhkého zdiva
www.kremova-injektaz-zdiva.cz
————————————————————————-
Ještě jednou dobrý den.
Děkuji za odpověď, asi jsem byla nepozorná. Šlo mi o to, čistě teoreticky, kdybych se rozhodla Vás oslovit pro realizaci, zda budu muset “evakuovat” celý dům, nebo zda se jedná o čistě venkovní záležitost. Letos to již nezvládnu, ale v příštím jaře bych Vás ráda oslovila.
Děkuji za trpělivost.
Přeji hezké zbývající letní dny.
Eva Macháčková