Dobrý den, na začátku roku jsem se ptal na Váš přípravek Krémové injektáže zdiva. Myslel jsem, že to udělám ještě na jaře, ale neměl jsem nakonec dost financí na vše, co jsem potřeboval. Nyní už je to lepší. :-) Ještě se zeptám, jestli se to dá použít i na beton. Dům který jsme koupili (ač nejsem odborník) se mi zdá postavený hrozně. Myslím si, že tu vlhkost v první řadě způsobují tepelné mosty viz. obr. Na tuto zeď bych chtěl použít Váš přípravek, ale zřejmě nepovede úplně k vytouženému cíli (zastavení plísně a vlhkosti). Přemýšlím ještě o zateplení soklu 50-70cm pod zem (10cm extrudovaný polystyrén) a cca 70cm nad zemí (15cm fasádní polystyrén). Na zateplení celého domu si budu muset ještě počkat. 1. Jde použít na beton? 2. Když už budu mít vyvrtáno, když pominu cenu, když do otvoru aplikuji 2x třeba po 14 dnech, je to přínosem anebo stačí jednou a po druhé už to nemá žádný přínos? S pozdravem David Huňka

Dobrý den pane Huňko. Nejprve všeobecně. Zavlhlá stavba vykazuje zvýšené tepelné ztráty. To ale víte, jelikož to popisujete přesně. Takže k té první otázce. Za předpokladu, že beton není voděodolný (tzv. bílá vana), což nepředpokládám a za předpokladu, že stávající beton zavlhá, což předpokládám, tak i tam je krémová injektáž velmi účinná, viz link na foto: http://www.kremova-injektaz-zdiva.cz/kremova-injektaz/#!prettyPhoto[2]/http://www.kremova-injektaz-zdiva.cz//wp-content/gallery/ukazky-injektaze/injektaz-beton02.jpg . Kam se dostává vzlínající vlhkost, dostane se silanový krém a naopak. Kam se voda kapilárně nedostane do zdícího materiálu, nenasytí tento materiál ani silan/siloxan, tj. aktivní látka krémové injektáže. Ale tam samozřejmě není problém se zavlháním a tak není co řešit. Takže v postupu pro injektáž bych jen zkrátil osové vzdálenosti vrtů na 80 mm. Jinak je dobré, že svislé betonové zdivo, respektive podlahu máte nad úrovní terénu a tím vodorovnou linii injektáže do betonového zdiva můžete zhotovit opravdu co nejblíže k stávající podlaze. Není potřeba vrty moc klopit k svislé rovině zdiva. Doporučuji max. 15 stupňů. Samozřejmě zachovat průměr vrtů 14 mm a hloubku vrtu zhotovit na celou hloubku beton. zdiva – cca 30 mm. Ještě bych doporučil po vyvrtání otvory trochu prolít vodou. Voda je takový startér pro urychlení rozpouštění silanových krémů a tím pro rychlejší nasycování do injektovaného zdiva a i když zdivo pravděpodobně bude nadlimitně zavlhlé, rozhodně se tím nic nezkazí. Je to jen taková z praxe vyzkoušená “vychytávka” metoda, zejména u méně savých či méně zavlhlých injektovaných materiálů. Voda se velmi rychle ztratí v otvoru vrtu a pak injektáž stejně zhotovíte vysoce koncentrovaným silanovým krémem AquaStop Cream. Výsledek myslím bude velmi spolehlivý. Co se týče té druhé otázky. Rozhodně není nutné zhotovovat injektáž dvakrát. Bylo by to opravdu zbytečné. Spíš je potřeba vrty při injektáži (sanace zdiva) vyplnit ze 100% jejich obsahů, aby se neponižovala norma spotřeby a tím i účinnost. K jistotě, že vrty vyplníte ze 100%, je námi vymyšlená druhá fáze výplně přes trubičkové plnidlo s gumovou kónickou koncovkou. Tím budete mít jistotu 100%ní výplně.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
———————————————————-
Dobrý den, dnes bych objednal krémovou izolaci. Ještě poslední dotazy. 🙂 Myslíte, že to dojde do pátku? Jak dlouho trvá, než se prostředek vstřebá? Trochu váhám mezi 5kg a 10kg. 5 by “možná” stačilo, ale asi je to na hraně. Když kyblík otevřu, dá se skladovat potom delší dobu? Pokud by se to, co jsem naplánoval osvědčilo. Tzn. krémová izolace, na sokl extrudovaný polystyrén 10cm (cca 50cm hluboko), nopovka, nad zeminou fasádní polystyrén 15cm (cca 70cm vysoko).
Asi objednám na webu, ať máte v tom pořádek Asi půjdu do:
Aqua Stop Cream ® balení 10 litrů (možná jen 5kg) Profi aplikační pistole se 2 plnidly (trubičkové plnidlo délky 600 mm) 2x 50ks zátek z polystyrenu Profi vrták průměr 14 mm délka 600 mm (použitý = funkční) za 195. Mam sice jeden vrták, ale nevím co s ním udělá beton.
S pozdravem
David Huňka

————————————————————
Dobrý den pane Huňko. Ještě k té době vstřebání silanového krému do Vašeho zdiva. Vše záleží na procentu vlhkosti(vyšší vlhkost urychluje rozpouštění silanového injektážního krému a tím nasycování okolí vrtů do pórů a i těch nejjemnějších kapilár zdiva), dále na teplotě a v neposlední řadě savosti (poréznosti zdiva). Podle toho, co jsme si již psali, ale odhaduji, že nejpozději do jednoho týdne se silanový krém napustí do zdiva, tzn., že vrty již nebudou obsahovat injektážní krém.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 603 589 130
————————————————————-
Dobrý den, dnes by mi to mělo dorazit. Doufám teda. Zítra mám dovolenou, tak to zkusím udělat. I když přiznám se, že mám furt obavy, aby mi ten dům nespadl. Nestalo se to někde? Nemám radši to dělat po částech? Je to starý dům, docela praská. Myslím si, že je slepenej snad z úplně všeho, co bylo k mání. Posílám fotku, i když místo kde bych to měl dělat tam vidět moc není.
S pozdravem
David Huňka

————————————————————–
Dobrý den pane Huňko, jedná se o mikroinjektáž (správný název ve stavebnictví) a tak se o statiku svého domu opravdu bát nemusíte. Máme za sebou možná již okolo 1000 staveb a ještě jsme nezaznamenali jakékoliv statické narušení stavby po zhotovené injektáži, natož že by objekt spadl. Zhotovení krémové injektáže zdiva proti vzlínající vlhkosti nemá smysl zhotovovat po etapách z výše uvedených důvodů. Jiná situace je u mechanických metod sanace vlhkého zdiva, např. podřezání pilou či podřezávka domu diamantovým lanem. Tam je nutné postupovat po etapách z důvodu postupného vkládání izolace do zdiva a jeho klínování s následnou cementovou výplní, nahrazující chybějící materiál. Vrty u injektáže zdiva jsou v malém průměru a jsou samozřejmě oválné, takže tlaky budovy na linii vrtů působí jako u klenby. Samozřejmě je to jen takové na první pohled zvláštní přirovnání, ale z hlediska statiky je to tak. Držte se technologického postupu, tj.průměr vrtů 14 mm, hloubka vrtů na celou tloušťku zdiva mínus cca.30 mm, osové vzdálenosti 100 mm, případně krátké prolití vrtů vodou, a dvoufázová výplň-injektáž. U vodorovných vrtů po injektáži otvory vrtů zatěsnit.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mobil: +420 603 589 130