Dobrý den, mám takový pro vás asi drobný problém, nicméně potřeboval bych ho vyřešit a vás jsem vygooglil jako specialisty, tak jestli byste mi mohli nabídnout nejlepší řešení. Mám RD a po 6-ti letech bez problému mi začala v přízemí u francouzského okna zřejmě vzlínat voda. Jediné vysvětlení je v závadě izolace mezi deskou a zdivem, které nutno říci, jsem prováděl sám a evidentně špatně. V místě nevedou žádné rozvody vody ani podlahové topení (to je všude elektrické). Z venku je promočení deštěm vyloučené, protože vlhkost se objevila před cca mi měsíci, tj. v létě a navíc je místo pod střechou. Skladba zdiva je 24 porotherm + 15 cm polystyren z venku a jak říkám, stáří 6 let, spára klasicky na maltu. V příloze posílám fotky, ty nejlépe napoví rozsah. Celá věc má v délce cca 50 cm, což chápu není úplně velký obchod. Mohli byste mi udělat nabídku nejlepšího odstranění závady + cenu? Děkuji, zdraví R. Bezděk, adresa je Svojetice, Praha – východ.

Dobrý den, děkuji za vaši nabídku č. 4217, nicméně zřejmě bych si to zkusil opravit svépomocí za použití od vás koupeného krému AquaStop Cream®.
Četl jsem návod, nicméně jenom jestli byste mi mohli jednou větou poradit, kam vyvrtat v mém případě ty otvory. Jestli to chápu dobře, měly by být do vodorovné spáry, nicméně ta je v případě mého porothermu cca 1 cm široká a kdybych to vrtal vrtákem 14 mm, tak to asi nebude plnit účel, protože natlačený krém do vrtu vyteče ne vodorovně do spáry, ale rovnou dolů do dutin, tak jak je to myšleno? První vodorovná spára je asi 7 cm nad podlahou, tedy do této? Děkuji, R.Bezděk

———————————————————————————————————————

Dobrý den pane Bezděku. Máte pravdu, že u porothermového zdiva je nevhodné vrtat do ložné maltové spáry, jelikož by krém klesl o jednu cihlu níže, respektive o jednu spáru. Je to asi takto. Výšku vodorovné linie si musíte zvolit tak, aby byla co nejblíže k podlaze. To je první zásada, ale tu určitě znáte.  Samozřejmě zachovat osové vzdálenosti vrtů, průměr vrtů, hloubku vrtů a v neposlední řadě spotřebu, což je trochu problém, ale dá se to.  Jinak vrty zhotovte tak, aby se následná injektáž nasytila do té spáry, která je nejvhodnější. Není to zas až tak složité zhotovit vhodnou výšku hydroizolační clony injektážím krémem u tohoto druhu zdiva . Vrty buď zhotovíte pod spárou a tím se injektážní krém zachytí ve spáře pod zhotovenými vrty, nebo pokud spáru máte blízko podlahy a je to ta správná výška ložné spáry pro vznik injektážní clony, tak vrtáte cca 20 až 30 mm nad spárou, abyste si tuto ložnou spáru nepoškodil (její kompaktnost) a tím  silanový krém nemůže protéct o další spáru níže. Myslím, že ta spára 7 cm nad podlahou by mohla být vhodná. To by znamenalo vrtat těsně nad ní, jak jsem výše popsal.

 S přátelským pozdravem

 Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

Mob: +420 603589130

——————————————————————————————————————-

Dobrý večer a díky za rychlou odpověď,
takže do spáry, co je nad první cihlou, akorát malta není celoplošně, jak by asi bylo ideální, ale jenom na dva pásy, nicméně co se dá dělat, nic moc jiného asi ne. Takže díky, R.Bezděk

———————————————————————————————————————-

Dobrý večer. Ještě se dá postupovat u tohoto druhu zdiva a podobných stavebních materiálů, jako jsou např. duté tvárnice atd. tak, že se po zhotovených vrtech provede injektáž cementovou směsí nebo zálivkou a tím se komory porothermu vyplní. Pak se zhotoví krémová injektáž zdiva v podstatě bez uvedených rizik, ale je to pracnější a nákladnější. Krémová injektáž by se měla zhotovit v krátké technologické pauze, aby předinjektáž či zálivka cementovou směsí neztratit dostatečnou vlhkost. To znamená zhotovit krémovou injektáž ještě do nevyzrálé výplně.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

Mob: +420 603589130

Email: info@injektaz-zdiva-svepomoci.cz